Karo

Piszę teksty i kody – tak w skrócie mogę określić to, co zajmuje większość mojego czasu. Mieszkam w Warszawie i tutaj też poszukuję sposobów na urozmaicanie sobie czasu, zanim będę obrzydliwie bogata i co dwa tygodnie będę mogła jechać w inny zakątek świata. W wolnym czasie czytam i nałogowo powiększam swoją kolekcję książek, gram na moim rzężącym Xboxie 360 i oglądam dokumenty o zwierzątkach.

 

Blog

Uważam, że główną ideą każdego porządnego bloga, poza zaspokajaniem potrzeby otrzymywania regularnej atencji przez jego autorkę/autora, jest sprawianie, żeby innym było w życiu trochę lepiej. Czy to przez anegdotki, które wywołają namiastkę uśmiechu na twarzy umęczonego życiem pracownika, zmierzającego w zatłoczonym tramwaju do Mordoru czy kopalni Morii, czy przez poradniki, dzięki którym nasz nowy członek rodziny w postaci szynszyli nie wyzionie ducha po miesiącu pod naszą opieką, czy przez tradycyjną i nieustannie potrzebną edukację. Są jeszcze oczywiście blogi, które zaspokajają potrzeby estetyczne, oraz takie, które oglądamy, myśląc: borze szumiący, czemu to nie jest moje życie.

To nie jest jeden z tych ostatnich blogów. Nie wiem też dokładnie, do której z pierwszych kategorii będzie się zaliczał. Chciałabym po prostu, żeby dostarczył komuś motywacji do zrobienia czegoś ze swoim wolnym czasem, na który nie ma za bardzo pomysłu, chciałabym, żeby rozwiązał jeden chociaż dylemat, a najbardziej to bym chciała, żeby po przeczytaniu któregoś wpisu ktoś pomyślał: o kurczę, ja też tak mam.

1905

Nie, nazwa bloga nie jest ukłonem w stronę rosyjskiej rewolucji 1905 roku.

Urodziłam się 19.05 o 19:05. Do tej pory nie dostrzegłam, żeby te liczby miały być w jakiś sposób symboliczne dla mojego życia, dlatego postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i wykorzystać je w najtrudniejszym etapie tworzenia swojej strony/bloga – czyli przy wyborze nazwy domeny. Wierzcie mi, to etap prawie tak ciężki, jak wybieranie imienia dla własnego dziecka.