wydarzenia

11 rzeczy, które zrobisz w majówkę w Warszawie za darmo

Jeżeli tak jak ja należysz do szczęśliwców, którzy spędzą cały tydzień majówkowy w Warszawie (tak to jest, jak człowiek chce oszczędzić wolne na pierwszy urlop od trzech lat), to pewnie: 1.) przeżyłeś już lekkie załamanie z tego powodu, 2.) wziąłeś się w garść i stwierdziłeś, że nie dasz się chandrze i spróbujesz spędzić ten czas produktywnie. No to chodźmy o krok dalej i wykorzystajmy ten czas, nie wydając ani złotówki!

 

11 rzeczy do zrobienia w majówkę w Warszawie za darmo:

 

1. Zrób sobie wycieczkę po Kampinoskim Parku Narodowym. Możesz wybrać się na długi spacer po wyznaczonych szlakach albo wziąć udział w spacerze organizowanym przez PTTK (za darmo dla studentów, młodzieży i dzieci oraz członków PTTK).

2. Weź udział w Pikniku Warszawskim 1 maja na Polu Mokotowskim. Leżaczki, słońce, przyjaciele i kanapki (zrobione własnoręcznie lub zakupione) – czego chcieć więcej?

3. Jeżeli wolisz spędzać wolne wieczory w bardziej imprezowym otoczeniu, odwiedź klub NIEBO, który organizuje przez cztery majówkowe dni Niebiańską Majówkę z bezpłatnym wstępem.

4. Jeśli brakuje ci miejsca na aktywne spędzenie wolnego czasu na wolnym powietrzu, koniecznie odwiedź Park Kultury w Powsinie. W Parku możesz m.in. pojeździć na rowerze, pospacerować, skorzystać z siłowni plenerowej, pograć w siatkówkę, piłkę nożną lub badmintona (bezpłatnie z własnym sprzętem, za niewielką opłatą można także wypożyczyć sprzęt na miejscu), zrobić grilla. Na miejscu dostępne są również odpłatne atrakcje – park linowy, basen, kręgielnia, minigolf czy ping-pong.

5. Rozpocznij z odpowiednią pompą sezon nad Wisłą! Tutaj sprawdzisz, gdzie legalnie możesz pić alkohol, a tutaj przeczytasz, jakie atrakcje przygotowało dla mieszkańców miasto.

6. A jak będziesz już na bulwarach, to zajrzyj do planetarium Niebo Kopernika na darmową wystawę Patrz: Ziemia.

7. 1 maja weź udział w czternastej już edycji Pikniku Europejskiego w Łazienkach, organizowanego z okazji kolejnych rocznic przystąpienia Polski do UE. Tego dnia zwiedzisz bezpłatnie Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki, Pałac na Wyspie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, a także posłuchasz kilku koncertów na świeżym powietrzu.

8. Razem z innymi warszawiakami zainauguruj nowy sezon pokazów w Multimedialnym Parku Fontann. Pierwsze pokazy odbędą się 1, 2 i 3 maja o godzinie 21:00.

9. Jeśli lubisz filmy, których raczej nie znajdzie się w sieciach multipleksów, wybierz się w dniach 4-6 maja na XIII Przegląd Filmów Etnograficznych w Służewskim Domu Kultury.

10. W dniach 5-6 maja weź udział w Festiwalu Grzesiuka w Parku Sieleckim i poczuj klimat przedwojennej Warszawy.

11. Wykorzystaj wolny czas na nadrobienie muzealnych zaległości. Tutaj znajdziesz rozpiskę, w jakie dni tygodnia dostępne są darmowe wejścia na wystawy stałe w najważniejszych warszawskich muzeach.

Udanej majówki,

 

fot. pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *