wydarzenia

Przeżyj coś wiosną w Warszawie!

Z niechęcią spoglądasz za okno, myślami odlatując już na wakacje w ciepłych krajach? Entuzjazm wywołany pierwszymi ciepłymi dniami w tym roku minął i ustąpił miejsca znudzeniu miastem? Przybywam z odsieczą i pomysłami na to, co można wiosną robić w Warszawie. Lista jest na bieżąco aktualizowana, więc zachęcam do regularnych powrotów!

 

Co robić wiosną w Warszawie?

 

1. Wpadnij na koncert pod gwiazdami w planetarium Centrum Nauki Kopernik. A jak koncert to za mało, przejdź się też na jeden z edukacyjnych pokazów 3D. Rozrywka i dla starszych, i dla młodszych.

2. Zjedz w weekend śniadanie na Targu Śniadaniowym. Znajdzie się coś dla wegetarian i wegan, bezglutenowców i mięsożerców. Zabierz ze sobą rodzinę i znajomych!

3. Poczuj się nieco mądrzejszy dzięki 22. Piknikowi Naukowemu! Tematem tegorocznej edycji jest ruch, a wydarzenie odbędzie się 9 czerwca na PGE Narodowym.

4. Jeśli brakuje ci nowych tytułów w biblioteczce albo chciałbyś zobaczyć na żywo ich autorów, wybierz się na Warszawskie Targi Książki w dniach 17-20 maja na Stadionie Narodowym

5. Posłuchaj Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Tutaj nie potrzeba dodatkowej reklamy – na taki koncert wypada choć raz w życiu pójść.

6. Przejedź się w dniach 20-22.04 do Nadarzyna na Warsaw Comic Con. To jedyna okazja, żeby z bliska spojrzeć na gwiazdy ekranu, które ogląda się w światowych produkcjach filmowych i telewizyjnych, a przy tym zrobić zakupy, które usatysfakcjonują każdego geeka, i popatrzeć na profesjonalnych cosplayerów.

7. Pospaceruj po Warszawie z przewodnikami, którzy w wyjątkowo atrakcyjny sposób opowiedzą ci o historii miasta.

8. Przebiegnij w sobotę 5 kilometrów w ramach rozgrzewki przed weekendowymi aktywnościami. Biegi organizowane są przez parkrun Polska.

9. Przenieś się w czasie i zobacz, jak zmieniała się stolica na przestrzeni lat dzięki VR w Pałacu Kultury.

10. Wyśpij się porządnie, żeby zobaczyć jak najwięcej niedostępnych na co dzień miejsc podczas Nocy Muzeów 2018.

11. Daj się ponieść sentymentalnej nucie i przetańcz noc przy rytmach przedwojennej Warszawy. Tutaj informacje o potańcówce 20 kwietnia, a tutaj 12 maja.

12. Przejedź się nocą na rolkach lub wrotkach po ulicach miasta, w ciągu dnia zarezerwowanych dla samochodów i autobusów.

13. Wybierz się na piknik podczas majówki. Po majówce też warto.

14. Zrób dla innych coś dobrego i zostań Ochotnikiem Warszawskim. Wyprowadź na spacer psa ze schroniska, pomóż dzieciom odrobić lekcje, zaangażuj się w organizację eventu albo odwiedź kogoś w szpitalu. Zachęcam do częstego powtarzania.

15. Odnajdź w sobie ducha rywalizacji i przejedź się gokartami po Narodowym.

16. Popływaj po Wiśle i poznaj Warszawę z nieco innej perspektywy. Do wyboru masz m.in. tramwaj wodny, prom i statek, który zabierze cię do Serocka. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

17. Jeśli nie masz lęku wysokości i lubisz przygody, to przetestuj swoją odwagę i wytrzymałość fizyczną w parku linowym.

18. Zmień barwy na jeden dzień i przejdź się na Festiwal Kolorów 26 maja.

19. Posłuchaj koncertu „ABBA Symfonicznie” podczas Dni Ursynowa.

20. Wybierz się na przynajmniej jeden meetup z obszaru swoich zainteresowań. Może się okazać, że znajdziesz nowy sposób na spędzanie wolnego czasu.

21. Przejedź się Ogórkiem po Warszawie i poznaj kilka nowych tajemnic miasta.

22. Poczuj się znowu jak student i posłuchaj koncertów na juwenaliach warszawskich uniwersytetów. Informacje szczegółowe: Politechnika WarszawskaUniwersytet WarszawskiUKSW.

23. Zrób kurs pierwszej pomocy. Nigdy nie wiesz, jakie umiejętności mogą ci się przydać na wakacyjnych wyjazdach (i każdego dnia).

24. Przejdź się na Nocny Market i zjedź jedyną w swoim rodzaju kolację w niepowtarzalnym klimacie Dworca Głównego.

25. Posłuchaj fajnego koncertu za symboliczną dyszkę w ramach Trzech Weekendów Muzyki H&M.

 

Masz pomysł, który nie znalazł się na liście? Podziel się nim w komentarzu!

 

 

fot. 1905.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *