wydarzenia

Wieżowcami przez Warszawę: Cosmopolitan z Melą Muter

Jednym z moich ulubionych sposobów na poznawanie Warszawy jest spoglądanie na nią z trochę innej perspektywy. Takiej nieco wyższej.

Miłość do wieżowców tak naprawdę nie wykluła się u mnie samoistnie, raczej podkradałam ją mojemu chłopakowi kawałek po kawałku, aż w końcu wpadłam po uszy i obiecałam sobie, że obejrzę Warszawę z każdego postawionego w niej wieżowca. To trochę jak z lataniem samolotem – będąc tak wysoko i patrząc na wszystko z góry, nabieram odrobiny dystansu, którego często brakuje mi w czołowych zderzeniach z rzeczywistością.

W ostatni weekend miałam okazję odhaczyć z listy kolejnego kolosa – tym razem był to apartamentowiec Cosmopolitan przy ul. Twardej. Wjazd na 42. piętro możliwy był dzięki wystawie obrazów polskiej portrecistki Meli Muter, która otwarta będzie jeszcze przez najbliższy tydzień.  Na wystawie obejrzymy kilkanaście dzieł malarki, a także posłuchamy krótkiego wykładu o jej życiu i najważniejszych cechach twórczości.

Poniżej krótka fotorelacja z odwiedzin na Twardej, a ja szczerze zachęcam do wybrania się kiedyś na takie zwiedzanie Warszawy z góry. Z tej perspektywy nawet blokowiska na Woli nie wyglądają tak koszmarnie depresyjnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szerokości i wysokości,

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *